Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kombatantów Ziemi Ziębickiej w Ziębicach

sp4@oswiata-ziebice.pl

CZYM W NASZEJ SZKOLE ZAJMUJE SIĘ SAMORZĄD UCZNIOWSKI?

-         Bierze udział w tworzenie wybranych dokumentów szkoły.

-         Współpracuje z Rzecznikiem Praw Ucznia.

-         Wśród uczniów klas III-VI przeprowadza wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

-         Poczet Sztandarowy reprezentuje szkołę podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, np. rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, Dzień Kombatanta, Dzień Nauczyciela, Ślubowanie klas I, obchody Dnia Patrona Szkoły.

-         Sprawuje opiekę nad Grobem Nieznanego Żołnierza.

-         Współpracuje z Telewizją Wrocław.

-         Wspiera akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

-         Na terenie szkoły przeprowadza zbiórki różnych artykułów na rzecz polskich dzieci mieszkających na Ukrainie.

-         Prowadzi całoroczną zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

-         Pomaga uczniom naszej szkoły. W ramach akcji
„I Ty możesz zostać św. Mikołajem” przeprowadza dla nich zbiórkę słodyczy i przyborów szkolnych.

-         Przeprowadza zbiórki pieniężne na rzecz ogólnopolskich akcji charytatywnych: „Góra grosza”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Szkoło Pomóż i Ty”.

-         Wspiera Artystów Malujących Ustami i Nogami.

-         Przeprowadza konkursy: „Klasa na 5”, „Dyscyplina na 6+”, „Najlepiej dyżurująca klasa VI”, „Najciekawsza gazetka”, „Najpiękniej przystrojona sala lekcyjna przed Świętami Bożego Narodzenia”.

-         Włącza się w organizację okolicznościowych imprez szkolnych.

-         Wspomaga przygotowanie dekoracji na apele i imprezy szkolne.

-         Dba o estetykę szkoły i otoczenia przez pełnienie dyżurów uczniów z klas VI.

-         Organizuje dyskoteki szkolne dla uczniów klas IV-VI.

-         Przed „Dniem Zakochanych” uruchamia „Pocztę Walentynkową”.

-         Organizuje: „Dzień Ciszy”, „Dzień w krawatach i muszkach”, „Dzień zielony”.

-         Informacje o działalności Samorządu Uczniowskiego umieszcza w szkolnej gazetce „Czwóreczka” i na stronie internetowej szkoły.